Linjasaneerauksen infopaketti

VALVOJAT

Rusttet Oy

– LVI Jan Räsänen – 050 4382007 – jan.rasanen@rusttet.fi
– Sähkö Juhani Ikonen – juhani.ikonen@jikkon.fi

Ideastructura Oy

– Rakennustekninen valvoja – Antti Paakkari – 050 4079759 – antti.paakkari@ideastructura.com
Lauri Koistinen – 050 3030371 – lauri.koistinen@ideastructura.com


Ohessa yhtiön tulevan putkiremontin asukasillassa 23.1.2018 käyty materiaali infopaketin muodossa sekä vastaukset asukasillassa jätettyihin kysymyksiin. Huoneistokohtaisesta aikataulusta on nähtävissä kunkin huoneiston remontin alkamis- ja päättymispäivät sekä muita tärkeitä päivämääriä, jotka on hyvä merkitä itselle ylös. Asukasillan infopaketissa on selitetty aikataulun kaikki sarakkeet tarkemmin auki. Aikatauluun on päivitetty talon 2 C- ja D-portaan huoneistojen materiaalivalintojen sekä aloituskäynnin päivämäärä 21.12.2018, sillä se oli virheellisesti merkitty Joulupäiväksi asukasillassa jaetussa versiossa. Muutoin aikataulu on sama, kuin asukasillassa jaettu. Urakoitsija tulee vielä postittamaan infopaketin materiaalin kaikille osakkaille.

Linjasaneerauksen infopaketti


PEAB Yhteystiedot

Työnjohto on työmaalla paikalla ja puhelimella tavoitettavissa arkisin klo 7.00 – 15.30. Yhteydenotot työajan ulkopuolella vain hätätapauksissa. Peabin asiakaspalvelun sähköpostiosoite on putkiremontit@peab.fi.

Työpäällikkö Juho Vainikka Peab Oy 040 6876 162 juho.vainikka@peab.fi Työnjohtaja Ville Rantakokko Peab Oy 0403573900 ville.rantakokko@peab.fi
Osakasmuutosvastaava Heidi Viiman Peab Oy 040 5286 800 heidi.viiman@peab.fi
Osakasmuutosvastaava Lotte-Mari Kiurunen Peab Oy 040 7588 900 lotte-mari.kiurunen@peab.fi
Tiedotus/ Projektiassistentti Sara Saarinen Peab Oy 040 6300 900 sara.saarinen@peab.fi


Kylpyhuoneiden alustavat arkkitehtisuunnitelmat. Yhtiön sisäinen aikajärjestys huoneistokohtaisesti selviää urakkaneuvotteluissa syksyllä 2016.
Arkkitehtikuvat – alustavat
Asukasinfotilaisuus 10.2.2016, esitetty tiedotusmateriaali.
Asbesti- ja haitta-ainekartoitus
Ladataksesi tiedostot klikkaa linkkiä.